Samsung Galaxy S Wi-Fi Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy S Wi-Fi Sorunu Çözümü

İnternet üzerinde telefonların sorunları ile araştırma yaparken en çok karşılaşılan sorunlardan biri olan Wi-Fi sorununun var olduğu gördüm. Bu sebepten bu sorunun çözümünü sizlerle paylaşacağım. Genel olarak telefonlarımızda yüklü olan android işletim sistemlerinde İnternete bağlanırken bağlantı kesildi veya koptu gibi hatalar alıyorsanız aşağıda ki komutları inleyerek sorununuzu çözebilirsiniz.

GÜNCELLEME: Samsung Galaxy S Wi-Fi Sorunu Çözümü için farklı bir yöntem daha var ilgili bağlantıyı tıklayarak bu çözüm yolunuda deneyebilirsiniz.

İlk olarak modem ayarlarınıza giriş yapmalısınız bunun için adres kutusuna 192.168.2.1  yazarak modem ayar bölümüne giriş yapalım. Ardından kablosuz’a tıklıyoruz. Kablosuz güvenlik ağ ayarlarına tıklıyoruz. Karşımıza çıkan panel de 2 seçenekten biri bulunacaktır. wpa/wpa2 veya web bulunmaktadır. Bunlardan wpa/wpa2 seçmenizi öneririm. Ardından alt taraf da bulunan ince ayarlar bölümünde şifreleme tipini wpa2 olarak seçiyorsunuz ve çıkış yapıyorsunuz.

Artık Andorid işletim sistemli telefonlarınız ile internete kolayca bağlanabilirsiniz.

 

 

Gelen Aramalar: samsung galaxy s3 wifi sorunusamsung galaxy wifi sorunus3 wifi sorunugalaxy s3 wifi bağlanmıyorsamsung galaxy s3 wifi bağlanmıyorsamsung galaxy wifi ayarlarısamsung galaxy s3 wifi ayarlarıgalaxy s3 wıfı sorunusamsung galaxy s wifi sorunusamsung s3 wifi sorunu

5 comments

 1. burkay diyor ki:

  Hocam benım wifi simgesı açık oldugu halde ınternete baglanmıyo..ag hatası sorunu dıyor.acil yardım eder mısın

 2. nihat denk diyor ki:

  Sn. yasin bey ne yazıkki sorun sadece modemden kaynaklanan bir sorun değil (galaxy serisi için). üretici firma hatası tespit etmiş bulunmaktayız biz. sorunu android işletim sistemini güncelleyerek çözebilmekteyiz (hata genelde android 2.3.3 versiyonunda yaşanmaktadır)
  . ancak üretici firma türkçe desteğini henüz vermemektedir. ve bizim versiyon yükseltmemiz durumundada cihazı garanti dışı tutmaktadır.

 3. ulas diyor ki:

  hocam bende wifi kapanmıyor 5 kere telefonu açıp kapattım kapanmıyor ingiizce olduğu turning of mu ne yazıyor ifi açık kalıyor hep kaptacağımda artık ne acılıyor ne de kapanıyor ne yapabilriim?

 4. hasan diyor ki:

  çok teşekürler üstat sorun sayenizde çözüldü

 5. Bir yabancı diyor ki:

  Samsung s2 kullanıyorum ve wifi açılmıyor, wifi tuşuna bastığımda şeffaf bir şekilde kalıyor sonra tekrar kapalı konuma geliyo. wifi ayarlarına girdiğimdede MAC aderis yazıyo ama IP adresi mevcut değildir diyo. sorun bu yüzden olabilirmi ???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir